5 sposobów jak zwalczyć imposter syndrome czyli syndrom oszusta

Imposter syndrome jest ostatnio bardzo modnym tematem, zwłaszcza w świecie programistów. Czy kiedykolwiek miałeś/aś dołujące poczucie, że nie jesteś dostatecznie dobry/a? Że to, co robisz jest niewystarczające? Że wszyscy wiedzą zdecydowanie więcej niż Ty? Nie jesteś w tym sam/a.

Read more »

Rozmowa rekrutacyjna- czego lepiej nie mówić?

Rozmowa rekrutacyjna jest dla wielu osób stresującym doświadczeniem. Głowa się przegrzewa, ręce pocą, a język plącze. Wiadomo przecież, że w trakcie rozmowy o pracę chcemy przedstawić się jak z najlepszej strony. Często jednak zdarza się, że opowiadamy trochę więcej niż powinniśmy. Oczywiście nie chodzi o to, by mówić nieprawdę, czy przeinaczać fakty. Tym bardziej – by próbować być kimś zupełnie innym. Rzecz się tyczy racjonalnego wytypowania tematów, o których zwyczajnie nie warto wspominać podczas pierwszej rozmowy z potencjalnym przyszłym pracodawcą. W związku z tym wypisaliśmy 8 rzeczy, których lepiej nie mówić w trakcie rozmowy rekrutacyjnej!

Read more »

PWA (Progressive Web App) – pierwsze kroki

Skrót PWA (Progressive Web App) od roku 2015 pojawia się coraz częściej na konferencjach związanych z technologiami web i mobile. Szczególnie na tych organizowanych przez Google’a. Czym jest PWA? Jakie korzyści i pułapki są z nim związane? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym wpisie.

Read more »

4 Tips How to Find Work-Life Balance

A work-life balance might sound like a worn out concept. Visit any modern bookstore and you’ll see its shelves bending under the weight of self-help guides about it. So why are we so obsessed with work-life balance? It’s a human thing to take some rest, relax and recharge our batteries. But some people struggle with blending work with private life, especially if they are hardworking perfectionists. Does this description hit close to home? Well, here are a few principles that you should find useful in your pursuit of work-life balance!

Read more »

Wprowadzenie do GIT – Piotr Szpetkowski

Ta prezentacja jest częścią cotygodniowych tech talków w Sunscrapers. Prezentacja stanowi ogólny przegląd GITa i jego podstawowych funkcjonalności. Jeżeli chcesz zacząć pracować z tym systemem kontroli wersji, obejrzyj nasz filmik!

Read more »

Dlaczego programowanie w parach jest przydatne?

Niektórzy programiści uważają programowanie w parach (po ang. pair programming), za jedną z najbardziej pomocnych rzeczy w ich pracy. Inni z kolei nie do końca rozumieją ten koncept – uważają go za trudny w realizacji i niezbyt racjonalny. W Sunscrapers uważamy, że programowanie w parach może naprawdę czynić cuda! Jeżeli zastanawiasz się jakie są jego zalety, przeczytaj listę stworzoną na podstawie naszych doświadczeń.

Read more »

Why Pair Programming is Good For You?

Some developers believe pair programming to be one of the most helpful things in their job. Others claim that it is rather inexplicable and unreasonable concept. We think that pair programming can do wonders! Read our list if you’re thinking why pair programming is good for you.

Read more »